ODTÜ Uludağ Eğitim ve Spor Tesisi | METU Events

ODTÜ Uludağ Eğitim ve Spor Tesisi

Hiç yorum yok, 12/02/2019, Ekleyen: , Eklendiği yer: Bilinmesi Gerekenler

Tesisimiz Uludağ’da  rakımı yaklaşık 1900 m. olan oteller bölgesinde yer almaktadır.

Tesisimizde suit, 2 kişilik ve ranzalı oda olmak üzere 3 tip oda bulunmaktadır.

Kayak yapmak isteyenlerin Tesisimizden pistlere ulaşımı için vasıta kullanmaları gerekmekte olup,istekleri halinde ücreti karşılığı bu hizmeti almaları, kayak ve kayak malzemelerini temin etmeleri mümkün bulunmaktadır.

Ayrıca, Tesisin açık olduğu yoğun dönemlerde öğrencilerimize ve mensuplarımıza yardımcı olmak amacıyla  ODTÜ Yerleşkesi – ODTÜ Uludağ Eğitim ve Spor Tesisi arasında otobüs seferi düzenlenebilmektedir.

Tesis ve Uludağ Pistlerinin Haritasi için tıklayınız

2018-2019 Dönemi için yapılan açıklama:


Değerli Mensuplarımız, 

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait misafirhane, eğitim, kreş, spor vb. Sosyal Tesislerin; yakıt, personel, elektrik, su, gıda, mefruşat, mal ve malzeme vb. işletme giderlerinin, tesis gelirlerinden karşılanması gerekmekte, bu giderlerle ilgili kurum veya kuruluşların bütçelerinden herhangi bir katkı sağlanamamaktadır.

Üniversitemizin Bursa Uludağ Bölgesinde bulunan Eğitim ve Spor Tesisinin bu tür giderlerinin yüksek olmasına karşın şimdiye kadar gelir-gider dengesi korunmaya, fiyatlar makul ve düşük tutulmaya çalışılmıştır. Ancak son yıllarda işletme giderlerindeki artışlar nedeniyle gelir-gider dengesini mevcut bütçe olanakları ile korumanın mümkün olamamasının yanı sıra her geçen yıl sömestr tatili dışında tesise olan talebin de azaldığı görülmektedir. 

Ayrıca, tesisin bulunduğu bölgedeki iklim koşulları da dikkate alındığında her yıl lokal alanlarda; boya, badana, çatı tamiratı, ısı-su tesisatı gibi kapsamlı tadilat ihtiyaçlarının olduğu görülmekte, ancak mevcut bütçe olanakları ile bunu karşılamak mümkün görünmemektedir.
                                                                                                                                                                                                                                                               
Tüm bu faktörler ve 2018 yılı içerisinde yaşanan ekonomik koşuların da etkisiyle belirtilen işletme giderlerindeki artışın çok yüksek olması, tesis gelirleri ile giderlerinin karşılanmasının mümkün olamaması nedeniyle 2018-2019 yılı kış sezonunda Üniversitemiz Uludağ Eğitim ve Spor Tesisi hizmete açılamayacaktır.

Saygı ile duyurulur.

ODTÜ Sosyal Tesisler Müdürlüğü internet sitesinden alınmıştır.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir