#10 Alâra Canay | METU Events

#10 Alâra Canay

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions’ın onuncu bölümü ile karşınızdayız!

Bu bölümde Alâra Canay‘ı ağırladık.

Alâra İngilizce Öğretmenliği 1. sınıf öğrencisi. Müzikle ilgili şöyle şeyler söylüyor:

“Müzik dinlemek ve yapmak, bana en çok zevk veren aktiviteler oldu hep. Hayatın her köşesinde, her duyguyu anlatacak bir müzik olduğuna; gerçek hayatın da dizi ve filmlerde olduğu gibi bir fon müziği bulundurduğuna inanıyorum.”

Bu cümleleri duyduktan sonra aklımıza edebiyatımızın muhayyel şairi Reşit İmrahor‘un şu dizesi geliyor: “Ne zaman insanlıktan çıkıp sadece müzik olacağız?”

Müzik Alâra’nın hayatında hep olmuş. Müzisyenliğinin yanı sıra sıkı bir dinleyici aynı zamanda. Daha önce Vodafone Liselerarası Müzik Yarışması‘na ve Rising Star‘a katılıp çeşitli tecrübeler edinmiş. Şimdi hâlâ ODTÜ Müzikal Topluluğu – The Company Musicals‘da vokal olarak çalışmaya devam ediyor.

Şunu da ekleyelim: Altıncı bölümde konuk ettiğimiz Kaset‘in üyeleri de Company aracılığıyla tanışmışlardı; normalde endüstriyelleşmiş bir işi büyük bir arzuyla ve gönüllülük esasıyla sürdürmeye çalışan Company, Campus Sessions projesi için de önemli bir kaynak aslında, bunun farkındayız.

Alâra ile Company odası önünde buluştuk, sonra biraz, belki de oldukça yürüdük, cumartesi günü kampüs bir cazibe merkezi hâline dönüşüyor, sessiz sakin neresi olur diye sorduk ve mühendisliklere doğru giderken bulduğumuz ilk boşluğa kurulduk.

İlk olarak Lady Gaga‘dan Poker Face‘i seslendirdi Alâra bize.

İkinci şarkı ise Bon Iver‘den Skinny Love.

Ve son olarak, Adele‘den, Chasing Pavements.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir