#13 Aynı Şeyler | METU Events

#13 Aynı Şeyler

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions’ın on üçüncü bölümü ile karşınızdayız!

Bu bölümde konuğumuz yarı ODTÜlü bir grup olan Aynı Şeyler‘di ve bize kendi şarkılarını çaldılar. Bu bölümle beraber üç bölüm arka arkaya beste kaydettik, oldukça mutluyuz.

Kendilerini bir müzik tarzı ile tanımlamaktan kaçınan Aynı Şeyler, 2015’in Ağustos’unda kurulmuş. Grup üyeleri şöyle:

Batuhan Duman: Vokal
Orçun Yazıcı: Gitar
Hüseyin Babaroğlu: Gitar
Furkan Aydoğan: Bas Gitar
Şahin Akın: Davul

Grubun temelleri, liseyi birlikte okuyan Batuhan ve Orçun tarafından atılmış. Sonrasında ise yine lise arkadaşları Hüseyin ve Furkan gruba katılmış; Şahin’in de eklenmesiyle grup son hâlini almış.

Bir yandan öğrencilik yaşantılarını da sürdüren grup üyelerinden Batuhan 9 Eylül Üniversitesi’nde Hukuk, Orçun ODTÜ’de Mimarlık, Furkan İnşaat Mühendisliği, Hüseyin Elektrik Elektronik Mühendisliği, Şahin ise Başkent Üniversitesi’nde Tıp okumakta.

Aynı Şeyler ile Fizik Kantini‘nde buluştuk önce, fakat elektrik bulamadık bir süre. Sonrasında ise Fizik’in arka tarafına geçtik ve kayıtları orada gerçekleştirdik.

İlk olarak Şark Kurnazı isimli şarkılarını çaldılar bize.

İkinci şarkı ise Kabuk.

Ve son olarak, Diyet.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir