#2 Necdet Yıldız | METU Events

#2 Necdet Yıldız

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions‘ın ikinci bölümüyle -nihayet- karşınızdayız!

İlk bölümü kalabalık bir ekiple çekmiştik, ikinci bölümde ise konuğumuz bir kişi, Necdet Yıldız. Kendisi 1980 doğumlu, küçüklüğünden beri şarkı söylemeyi sevdiğini söylüyor. 12 yaşında 2 yıl kadar solfej ve klavye dersleri almış. Daha sonra, 1995-1998 yılları arasında Düzce Musîki Cemiyeti’nde, 1998-2001 yılları arasında ise Üsküdar Musîki Cemiyeti’nde Klasik Türk Musîkisi öğrenmiş. 2001 yılının sonlarında ilgisi akustik gitara yönelmiş. Bu yıllardan sonra biraz dümen kırıp; caz, blues, oldies ve country türleriyle ilgilenmeye başlamış. 2003 yılı ve sonrasında ise, İstanbul ve çeşitli tatil yörelerinde tek gitar ya da gruplarla sahne almış. Kendisi Boğaziçi Üniversitesi mezunu, şimdilerde ise ODTÜ Felsefe Bölümü‘nde araştırma görevlisi.

Necdet Yıldız’ı kaydetmek için Endüstri Mühendisliği binasının “Attention, Optimus Prime Inside!” yazılı duvarının önünü seçtik. Ama Endüstri Otoparkı ve Çatı‘nın tadilatı bizi biraz engelleyince, son kaydı Çarşı Çimleri‘nde alalım dedik.

Necdet Yıldız bize ilk olarak Can’t Take My Eyes Off of You adlı efsane besteyi seslendirdi:

İkinci eser ise Yavuz Çetin‘den Sadece Senin Olmak:

Bölümün son eseri, Dream a Little Dream of Me:Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir