#20 Hande Günaçtı | METU Events

#20 Hande Günaçtı

Hiç yorum yok, 16/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen, ODTÜlü grup ya da bireylerin sergiledikleri üçer performansı içeren mini programımız Campus Sessions‘ın yirminci bölümüyle karşınızdayız!

Dağınık aralıklarla süren projemizin yirminci bölümünde Hande Günaçtı’yı ağırladık. Ekip olarak soğuk havalarda yeni bölüm çekmeyi çok seviyor olduğumuzdan, güneşin grevde olduğu bir Pazar günü, çok sevdiğimiz İktisat bölümünde buluştuk.

Hande, 1992’de İstanbul’da dünyaya geliyor. Aktif müzik yaşantısına da lise yıllarında ilk grubunu kurarak başlıyor. 2010 yılında ODTÜ Sosyoloji’yi kazandıktan sonra, ODTÜ Üniversite Korosu’nun parçası oluyor. Tam bu dönemlerde sahne hayatı da başlıyor. 100. Yıl Mahallesi’nin güzide barlarından bir tanesinde sahne almaya başlayan Hande, kısa sürede ivme kazanıyor ve Ankara sahnelerinin aranan ismi hâline dönüşüyor. Bu sırada mezun oluyor; proje yönetimi sektöründe çalışmaya başlıyor. Hande’yi şimdilerde, aynı hafta içinde Ankara’nın çeşitli lokasyonlarında dinlemek mümkün. Ayrıca öğrencilikten hiç sıkılmayan bir insan olarak, ODTÜ’de, Kentsel Politika ve Yerel Yönetimler alanında yüksek lisansına devam ediyor.

Hande’ye bu videolarda, sahnede de çoğu zaman yakınında olan Ozan, Barış ve Erkan eşlik etti.

Ekibin çaldığı üç coverdan ilki, Marshmello ve Anne-Marie’nin, hitlerden inmeyen şarkısı, Friends.

İkinci şarkı Türkçe bir eser, Gökhan Türkmen’den Taş.

Son şarkı ise Duke Dumont’un Ocean Drive’ı.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir