#6 Kaset | METU Events

#6 Kaset

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions’ın altıncı bölümü ile karşınızdayız!

Bu bölümde Kaset‘i ağırladık. Kaset doksanlar Türkçe pop çalan dört kişilik bir grup: vokalde Ebru Okur, gitarda Yasin Tönge, bas gitarda Onur Yüksel ve cajonda Bertuğ Altan. Tüm üyeler ODTÜ’lü, Ebru biyolojiden mezun ve yüksek lisans yapıyor. Onur da geçtiğimiz yıl kimya mühendisliğinden mezun olmuş. Yasin inşaat mühendisliği öğrencisi, Bertuğ ise endüstri mühendisliği.

Grubun kesişme noktası the Company Musicals. Aynı dönemler müzikal topluluğunun bir üyesi olmuşlar ve orada tanışmışlar. Topluluğun ardından da böyle bir projeye başlamışlar.

Kaset’le MM25 amfisinin altında buluştuk. Merkez Mühendislik binasının gölgesinde doksanlar rüzgârı esti.

Kaset bize ilk olarak sözü ve müziği Sezen Aksu‘ya ait olan Kaçın Kurası isimli şarkıyı seslendirdi:

İkinci parça ise yine bir Sezen Aksu şaheseri, hepimizin bildiği, Yalnızlık Senfonisi.

Grubun vokali Ebru ama, Yasin’in de söylediği gibi, herkesin söylesin diye repertuvara eklenen şarkılar var. Kaset son şarkıyı hep birlikte seslendirdi: MFÖ‘den dinlediğimiz Sakın Gelme.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir