#7 Ozan Atak | METU Events

#7 Ozan Atak

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions’ın yedinci bölümü ile karşınızdayız!

Ankara şu günlerde hakikaten soğuk. Ozan Atak‘ı da böyle soğuk günlerden birinde konuk ettik.

Ozan Atak 2006 yılında Şehir ve Bölge Planlama‘dan mezun olmuş. Lisans yıllarında Eklips adlı rock grubuyla pek çok konser vermiş, hatta grubun bestelerinden oluşan bir de demo yayınlamışlar. 2009 yılında Eklips dağılmış, Ozan ise müziğini bu kez kurdukları oyun şirketi Zibumi için kullanmış, pek çok oyunun müziğini kendisi yapmış.

Yaklaşık iki buçuk senedir, Vedat Minör ve Distant Ship gruplarıyla müzik hayatını sürdürüyor. Ayrıca bir solo projesi de mevcut.  Bir yandan da özgün şeyler üretmeye çalışıyor; yakında beste çalışmalarını yayınlamayı planlıyor.

Bir taraftan ışık kaçmasın diye çabaladık, ellerimiz de biraz üşüdü öte yandan. Ozan Atak’ı, bölümünden çok uzaklaşmadan, Mimarlık’la Beşerî arasında kalan bahçede kaydettik. Elektriği stüdyolardan çektik, sabırları ve yardımları için mimarlık öğrencilerine çok teşekkür ediyoruz!

Ozan bize ilk olarak bir medley çaldı, Depeche Mode‘dan Enjoy the SilenceDaft Punk‘tan Get Lucky ve Duman‘dan Haberin Yok Ölüyorum, ilginç bir tecrübe bekliyor sizi:

İkinci şarkı ise Bob Dylan‘dan, Knockin’ on Heaven’s Door

Ozan’dan son olarak bir System of a Down coverı dinledik. Aerials.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir