#8 Bensu Arıcan | METU Events

#8 Bensu Arıcan

Hiç yorum yok, 14/12/2018, Ekleyen: , Eklendiği yer: Campus Sessions

Tür ayrımı gözetmeksizin kampüste üretilen güzel müzikleri kampüsün güzel yerlerinde, büyük prodüksiyonlardan uzak, olabildiğince gerçek biçimlerde kaydedip sizlere ulaştırmayı hedefleyen mini programımız Campus Sessions’ın sekizinci bölümü ile karşınızdayız!

Campus Sessions projesinin ilk bölümü geçtiğimiz yıl bahar aylarında yayınlamıştık. Proje bir senesini dolduruyor, mutluyuz! Şimdiye dek kaydettiğimiz müzisyenleri biz bulmuştuk. Sekizinci bölümde konuk ettiğimiz Bensu Arıcan‘da ise durum biraz farklı oldu. Bensu bize e-posta yoluyla ulaştı ve projede yer almak istediğini söyledi. Bir sene içinde bu noktaya gelmemiz bizi sevindiriyor, zira başından beri hedeflediğimiz şeylerden biri de buydu, o yüzden Bensu Arıcan bizim için biraz özel.

Felsefe bölümü son sınıf öğrencisi olan Bensu, müzik yaşantısına Siirt Eruh Halk Eğitim Merkezi‘nde gitar öğrenerek başlamış. 11 senedir gitar çalan müzisyenin küçük çaplı performanslar sergilediği mekânlar da oldu. Müziğin hayatının her anında yanı başında olacağını söyleyen müzisyen felsefe alanında akademik kariyer düşünüyor; Budapeşte’de bir okula yüksek lisans başvurusunda bulunmuş, eğer kabul alırsa yapay zekâ ve zihin felsefesi alanında çalışmalarını sürdürecek.

Oldukça bulutlu bir günde, iki sağanak arasında bulduğumuz boşlukta, Bensu ile ODTÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nin arka tarafında buluştuk.

Bensu bize ilk olarak The Civil War isimli grubun Falling isimli şarkısını seslendirdi.

Bensu’nun bizimle paylaştığı ikinci şarkı şu günlerde oldukça anlamlı: Savaşa Hiç Gerek YokMor ve Ötesi‘nden.Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir